czwartek, 22 maja 2014

KINDLE 4 CLASSIC - EBOOKSwojego Kindle dostałam jako prezent urodzinowo-imieninowy od jednego z braci. Już wtedy od dłuższego czasu marzyłam o tym gadżecie, bo nim nie wątpliwie jest. Możecie sobie wyobrazić moją radość po otworzeniu opakowania i znalezienia tam mojego własnego, prywatnego Kindle. Pokochałam ten sprzęt od pierwszego użytku. 


Krótko mówiąc, jest on niewątpliwie towarzyszem mojego codziennego życia, gdy tylko mam chwilę sięgam po ebook i zaczytuję się w ulubionych pozycjach. Od kiedy go posiadam zaczęłam czytać więcej książek, a i tak rocznie dużo ich czytałam. Jest po prostu wygodniejszy od papierowej wersji to znaczy - mniejszy, poręczniejszy, lżejszy, zgrabniejszy. Kiedy jadę zatłoczonym tramwajem sprawdza się wyśmienicie, ponieważ jest wtedy łatwiejszy w obsłudze niż posiadanie w danym momencie książki o takich a nie innych wymiarach i mieć jeszcze trudności w przewracaniu stron. Książki ściągam z internetu w rozszerzeniu PDF lub MOBI. Kindle ma ogromną pojemność! A zużycie baterii przy intensywnym czytaniu następuje po kilku tygodniach (ok.5). Co ciekawe można wybrać wielkość i rodzaj książki, żeby nam się lepiej czytało. Ebook posiada również rotację ekranu. Kindle jest na tyle sprytny, że informuje nas ile procent książki już przeczytaliśmy. Wgrane mamy już słowniki : angielski oxfordzki, amerykański, portugalski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski, które służą do tłumaczenia słów książki i nie tylko. W każdej chwili można zrobić także notatki w trakcie czytania czy też podkreślić wybraną frazę. 
Etui zakupiłam w Empiku za ok. 90 zł. Porządne, co widać po rocznym użytkowaniu. Ani śladu rys czy zadrapań.Jest on fantastyczny! Z pewnością godny uwagi i przede wszystkim zakupu. Nadal uwielbiam książki tradycyjne i w nich się zaczytuję jednak Kindle sprawdza się w czasem ekstremalnych warunkach (godzinach rannych, popołudniowych w zatłoczonych miastach oraz w trakcie podróży). 


4 komentarze:

  1. Tez mam Kindla :) A pliki konwertuje na mobi w programie calibre - polecam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuje za informację ! na pewno się przyda :)))

      Usuń